Hierarchia w Starożytnej Japonii
1. Stan Imperialny - Władcy, następcy tronu i ich rodziny. Stanowią prawo i stoją ponad nim, a ich rozkazy muszą być bezwzględnie wykonywane przez każdego. Oczywiście z tej dwójki o wiele większe przywileje posiada monarcha, którego słowo jest nadrzędne.
2. Stan Arystokratyczny - Mogą ich skazać jedynie najwyższe sądy, a nikt nie posiadający uprawnień nadanych przez gwardię nie ma prawa ich przeszukiwać. Na tym nie kończy się długa lista ich przywilejów, jednak ich sen trwa, dopóki nie sprzeciwiają się władcy.
3.Stan Nobilitowany - Wedle prawa posiadają te same przywileje, co arystokracja. W rzeczywistości nierzadko są traktowani jako gorsi, chociaż nikt nie śmie powiedzieć tego otwarcie. Powodem pogardy jest fakt, że większość z nich była niegdyś zwyczajnymi ludźmi.
4.Stan plebejski - Zwyczajni, wolni ludzie, prowadzący normalne życie. Grupa ta zazwyczaj jest najliczniejsza i pomimo braku licznych przywilejów ich życie jest lepsze, niż mogłoby się wydawać. Chroni ich prawo, a oni, służąc w armii, są jego gwarantem.
5.Stan niewolniczy - Istoty służące wyższym od siebie rangą. O ich losie w pełni decyduje właściciel, lecz przede wszystkim muszą być posłuszni samemu monarsze.
6.Stan wygnańczy - Osoby, które zostały skazane przez prawo na śmierć. Nie są to drobni złodzieje, lecz ci, którzy zostali opętani żądzą krwi bądź też dopuścili się jednej ze zbrodni śmiertelnych. Mogą to być przedstawiciele każdego stanu. Osoby takie są traktowane jak groźne zwierzęta, które trzeba usunąć. Wniosek o zakwalifikowanie do tego stanu podpisuje Imperator lub odpowiedni urzędnik.
Podstawowe założenia prawa
1.Najwyższym prawem jest słowo Monarchy. Należy je wypełniać nawet, gdy jest sprzeczne z własnymi przekonaniami. Legalna opozycja nie może posunąć się do okazywania braku szacunku dla symboli Imperium.
2.Sprawy sporów pomiędzy obywatelem danego imperium a przedstawicielem innej rasy są wyłącznym interesem wewnętrznym danej krainy, chyba, że wplątane są w to władze państw ościennych.
3.Zabrania się bezprawnej grabieży czy zabójstwa. Jednak osoby działające na wyraźne polecenie monarchy mają prawo do konfiskaty majątku i uśmiercenia, są to jednak działania karne i niestosowane w wypadku przestrzegania praw.
4.Na terenie miasta stołecznego nie mogą przebywać żadne siły prywatne. Bezpieczeństwo na terenie miasta zapewnia Gwardia Imperialna i do jej siedziby należy się zgłosić o przydzielenie dodatkowej ochrony.